سبد خرید
0
No products in the cart.

زندگینامه مرحوم سید جواد ذاکر

سید جواد ذاکر متولد 31 شهریور 1355 در خوی بود.

 

 فارغ التحصیل مقطع دیپلم و دانش آموخته دروس حوزوی از حوزه علمیه رضویه قم می باشد، او از پایه گذاران مداحی به سبک جدید بود که بسیاری را تحت تاثیر قرار داد.

 

خانواده و خوی

 نام کاملش میر محمد جواد ذاکر طباطبایی خویی اهل شهرستان خوی آذربایجان غربی می باشد، پدرش میر حبیب ذاکر مداح و مادرش از سادات بود که در کودکی سید جواد فوت کرده بود.

 

از خوی تا قم

 سید جواد در سال 1377 وقتی 18 ساله بود با گرفتن دیپلم راهی حوزه علمیه قم شد و در کنار تحصیل در مدرسه علمیه، مداحی را از حاج غلامرضا عینی فرد آموخت و شروع به فعالیت کرد.

 

سبک جدید مداحی

سید ذاکر از سال 1378 فعالیت جدی خود را شروع کرد.

از دهه 80 سبک جدید از مداحی را آغاز کرد اما بعلت استفاده از برخی تعابیر غلو آمیز درباره اهل بیت (ع) و برخی حرکات مورد انتقاد شدید مراجع تقلید و مداحان قرار گرفت.

با این حال رفته رفته شیوه خود را اصلاح کرد.

 

شغل اصلی

با این که شغل خاصی نداشت اما مدتی در کار فروش بلور و برنج بود و از سال 1382 نیز در یک کارخانه فرش مسئولیت دارد، اما مدت بسیار کوتاهی مشغول این کارها بود.

 

ازدواج

 در سال 1382 وقتی 27 ساله بود یکی از دوستان حوزه ای اش، خواهر خانم خود که دختر حاج سید علی اکبر طباطبایی از روحانیان بنام قم بود را برای ازدواج به سید معرفی کرد.

در نهایت این دو ازدواج کرده و ماه عسل به مشهد الرضا رفتند.

 

سرطان و مرگ

در سال 1384 بود که متوجه بیماری سرطان خود شد و سریعا شروع به شیمی درمانی کرد تا این که در خرداد 1385 بیماری او به اوج خود رسید و در بیمارستان بستری شد.

در در اوایل خرداد ماه در بیمارستان میلاد تهران به کما رفت و بعد از 40 روز در 14 تیر 1385 به علت مرگ مغزی درگذشت و در قبرستان نو روبروی حرم حضرت فاطمه معصومه به خاک سپرده شد.

 

ماجرای، قم، اصفهان و کاشان

مداحی مرحوم سید جواد از قم شروع شد اما بخاطر محدودیت و اعتراضات مجبور شد مدتی به هیئت دارالمومنین کاشان برود، سپس مدتی هم در اصفهان بود.

در نهایت در کاشان و گهگاهی در قم مداحی می کرد.

توسط
تومان